İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız ile Selçuk Üniversitesi Arasında "Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Çalışmaları Yapılması"na İlişkin Protokol İmzalandı

Bakanlığımız ile Selçuk Üniversitesi Arasında

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Konya Selçuk Üniversitesi arasında "Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Çalışmaları Yapılması"na dair protokol, 29.04.2024 tarihinde, Bakanlığımız Beşevler Kampüsü İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğünde imzalandı.

İmza törenine, Bakanlığımızdan İnşaat ve Emlak Genel Müdürümüz Sayın Özcan DUMAN, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Ahmet Tarık ÇAKIR, Konya Selçuk Üniversitesinden Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Rabia KÖSE DOĞAN, Dr. Öğretim Üyesi Sayın Mehmet NORASLI ve Dr. Öğretim Üyesi Sayın Hatice ÇINAR katılım sağladı. Protokol, Bakanlığımız adına Genel Müdürümüz Sayın Özcan DUMAN ve Üniversite adına Prof. Dr. Sayın Rabia KÖSE DOĞAN tarafından imzalandı.

Törenin ardından Genel Müdürümüz Özcan DUMAN, eğitim ortamlarının kalitesinin iyileştirilebilmesi için kamu ve özel kurumlarla iş birliği protokollerinin sayısının artırılması gerekliliğini ve imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Protokol kapsamında, Bakanlığımıza bağlı olan eğitim kurumu yapılarında "İç Mimari Proje" kapsamında Genel Müdürlüğümüz tarafından belirlenen 2 adet tip projede yer alan mekânların; yerleşim, esneklik, sirkülasyon, mobilya-donatı ve yardımcı ekipmanlar, renk, aydınlatma, malzeme, estetik vb. unsurlara yönelik ihtiyaçlarının neler olduğu/olabileceği incelenerek güncel eğitim yaklaşımlarına uygun öğrenme mekanları tasarlanacaktır.

 

 29-04-2024 29-04-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler Yenimahalle/ANKARA - Telefon Rehberi için tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.