İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü

Deprem Bölgesinde Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırlık Çalışmaları Hızlandı

Deprem Bölgesinde Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırlık Çalışmaları Hızlandı

Millî Eğitim Bakanlığı olarak, afet bölgesindeki inşa çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Bu kapsamda, bölgenin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış olan 15 adet 8 derslikli modüler (taşınabilir) eğitim yapısının yapım işine ilişkin sözleşme, Genel Müdürlüğümüz ile NURİŞ Prefabrik Yapı İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalandı.  

Sözleşme kapsamında, Kahramanmaraş ve Hatay illerinde, 612 m² oturum alanına sahip, tek katlı, 8 derslikli, 15 adet Modüler (Taşınabilir) Eğitim Yapısı inşa edilerek, 2023 - 2024 yılı eğitim öğretim yılında 3.600 öğrencimizin hizmetine sunulacak.

Aynı zamanda, deprem bölgesinde yer alan 6 ilde 36 adet 8 derslikli çelik eğitim yapısının yapım işine ilişkin sözleşme, Genel Müdürlüğümüz ile Adfa Taahhüt İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. & Yapı Sts İnşaat Taahhüt Mad. San. ve Tic. A.Ş. & Metrostav Ankara İnşaat Taahhüt Sanayi ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı arasında imzalandı.

Sözleşme kapsamında, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Osmaniye illerinde, 1.215 m² oturum alanına sahip, tek katlı, 8 derslikli, 36 adet Çelik Eğitim Yapısı inşa edilerek, 2023 - 2024 yılı eğitim öğretim yılında 8.640 öğrencimizin hizmetine sunulacak.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler Yenimahalle/ANKARA - Telefon Rehberi için tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.