İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü

DÜNYA ŞAMPİYONU SPORCULAR VE PROJE YETKİLİLERİMİZ KAHRAMANMARAŞ'TA GENÇLERLE BULUŞTU

DÜNYA ŞAMPİYONU SPORCULAR VE PROJE YETKİLİLERİMİZ KAHRAMANMARAŞ'TA GENÇLERLE BULUŞTU

Modern mimariye sahip nitelikli eğitim ortamlarının ve müfredatı tamamlayıcı aktivitelerin çocuklarımızın başarısına olan katkısına dikkat çekmek ve eğitim yatırımları ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Genel Müdürlüğümüz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve KfW Kalkınma Bankası yetkilileri ile Avrupa ve Dünya şampiyonu genç sporcular Kahramanmaraş Onikişubat Şehit Tebernuş Özler Ortaokulunda çocuklarla bir araya geldi.

Gençlik Buluşması adı altında gerçekleştirilen etkinliğe, İnşaat ve Emlak Genel Müdürümüz Sayın Umut GÜR,  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi Başkanı Angel Gutierrez HIDALGO, KfW Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Direktörü Klaus MÜLLER, Genel Müdürlüğümüz Satın Alma Daire Başkanı Hacı Mehmet KULOĞLU, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf KAHRAMAN, Atıcılık Avrupa ve Dünya Şampiyonu Safiye SARITÜRK TEMİZDEMİR, Bedensel Engelliler Yüzme Avrupa İkincisi ve Tokyo Olimpiyatları üçüncüsü Sevilay ÖZTÜRK, Bedensel Engelliler Yüzme Dünya Şampiyonu Beytullah EROĞLU ve Genel Müdürlüğümüz Şube Müdürü ve teknik personelleri katılım sağladı.

Etkinlikte konuşan Genel Müdürümüz Sayın Umut GÜR; okulları, mimari ve yapısal özellikleriyle çocuklarımıza her aşamada katkı sunan eğitim yuvaları olarak gördüklerini ifade ederek sözlerine başladı. Proje ekibinin temel motivasyonunun, ülkemiz sınırları içinde hiçbir çocuğun eğitimden geri kalmaması olduğunu vurgulayan GÜR, devletimizin eğitim alanında öz kaynaklarıyla yaptığı yatırımların yanında Avrupa Birliği mali desteğiyle inşa edilen okulların da eğitim altyapısına katkı sunduğunu sözlerine ekledi. İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut GÜR, "Bizleri motive eden temel unsur okullarımızda Safiyeler, Sevilaylar, Beytullahlar gibi nice şampiyonlar yetişecek olmasıdır. Bugün Genel Müdürlüğümüzün bu okuldan sorumlu teknik ekibiyle çocuklarımızın okul ile ilgili merak ettiği her şeyi onlara anlatmak için bu güzel etkinliği gerçekleştiriyoruz. Eğitime erişim tüm çocukların temel hakkıdır. Avrupa Birliği mali desteği ile inşa edilen okullarımızın tamamı devlet okulu statüsünde olup adrese dayalı kayıt sistemi ile ayrım gözetmeksizin tüm çocuklarımızın hizmetindedir."  diyerek konuşmasını noktaladı.

Gençlik buluşmasında söz alan Atıcılık Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcumuz Safiye SARITÜRK TEMİZDEMİR, sporun genç yaşlardan itibaren hayatımıza anlam kazandırdığını ve ancak çok çalışmayla başarının yakalanabileceğini belirtirken, Bedensel Engelliler Yüzme Avrupa İkincisi ve Tokyo Olimpiyatları üçüncüsü Sevilay ÖZTÜRK, başarıya ulaşmada kendisini motive eden en büyük unsurun hayata tutunmak ve gençlere örnek olmak olduğunu vurguladı. Bedensel Engelliler Yüzme Dünya Şampiyonu Beytullah EROĞLU ise konuşmasında, başarıya ulaşmak için hiçbir şeyin bahane olarak kabul edilmemesi gerektiğini, zamanın boşa geçirilmeyecek kadar kıymetli olduğunu belirtti.

Söyleşide söz alan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi Başkanı Angel Gutierrez HIDALGO, enerjisi çok yüksek bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu, Avrupa Birliği olarak eğitime büyük önem verdiklerini ve Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye genelinde okullar inşa ederek eğitimi desteklediklerini söyledi.

Gençlik buluşması kapsamında ayrıca, proje kapsamında okullara sağlanan materyaller kullanılarak masa tenisi ve satranç turnuvaları, rubik küp çözme ve 3 sayı atış yarışmaları, müzik dinletileri ve sergiler düzenlendi. Katılımcı heyet ve genç sporcular çocuklarla beraber yarışmalara ve etkinliklere katılım gösterdiler.

 

10-11-202210-11-202210-11-202211-11-202210-11-202210-11-202211-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler Yenimahalle/ANKARA - Telefon Rehberi için tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.