İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü

Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Belge Takdim Töreni Yapıldı

Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Belge Takdim Töreni Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz ile Selçuk Üniversitesi arasında "Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Çalışmaları Hazırlanması"na ilişkin protokol kapsamında "Belge Takdim Töreni ve İç Mimari Proje Sergisi" Selçuk Üniversitesi Müze Konferans Salonunda düzenlendi.

Programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin AKSOY, Rektör Yardımcıları, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi proje ekibi, Genel Müdürümüz Sayın Özcan DUMAN, Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Ahmet Tarık ÇAKIR, Şube Müdürlerimiz ve teknik ekibimiz katılım gösterdi.  

Genel Müdürümüz Sayın Özcan DUMAN açılış konuşmalarında; öğrenci arkadaşlarımızla el emeği, göz nuru dediğimiz projelerin son aşamasında beraber olmaktan dolayı mutlu olduğunu ve Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN'in de üniversiteler ile iş birliği içerisinde yürütülen tüm projelerimize büyük önem verdiğini belirtti. Ayrıca Genel Müdürümüz; ''Bu ortak çalışmaların ne kadar önemli olduğunu burada sunulan tasarımlarda görüyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki bu projeleri bizimle paylaştınız, çok teşekkür ediyoruz." diyerek sözlerine devam etti. Genel Müdürümüz, Millî Eğitim Bakanlığının çok büyük bir aile olduğunu vurgulayarak, örgün eğitimde yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon 100 bin öğretmen, idareci ve eğitim gönüllüsüyle tüm Türkiye'de yaşayan insanların dolaylı ya da doğrudan eğitimle ilişkili olduğunu belirtti. Dinamik süreçlerin gerekliliğine değinen Genel Müdürümüz, yeni ihtiyaçlar doğrultusunda okullarımızda sürekli yenileme yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, daha önce üniversitelerimizle beraber eğitim altyapımızın güçlendirilmesi adına projeler yapıldığını, ancak özellikle okul iç mekânlarında böyle bir tasarımla ilgili ilk kez bir protokol başlatıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği kapsamında yapılan çalışmalara emek veren tüm katılımcılara belge takdim edildi.

Fotoğraf Galerisi: 


11-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler Yenimahalle/ANKARA - Telefon Rehberi için tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.