İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü

Okullarda Afet Risk Yönetimi Projesi Kapsamında Yapılacak Okullar İçin İlk İmzalar Atıldı

Okullarda Afet Risk Yönetimi Projesi Kapsamında Yapılacak Okullar İçin İlk İmzalar Atıldı

Dünya Bankasından sağlanan ikraz ile Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan, Türkiye'nin yüksek riskli afet bölgelerinde seçilen okullarda öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul personelinin güvenliğini artırmak amacıyla uygulanan Okullarda Afet Risk Yönetim Projesi (DRMIS) kapsamında yapılan okullar için yapım ihalesi kapsamında ilk imzalar 23 Mayıs 2024 tarihinde atıldı.

Müşavirlik hizmetleri tamamlanan İzmir ili, Bornova ve Konak ilçelerinde yapılacak 3 okul için gerçekleştirilen ihale sonucunda sözleşme imzalanmış ve okullarımız için çalışmalara başlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz, proje kapsamına alınan diğer okullarımızın süreçlerini büyük bir hızla devam ettirmektedir. Eğitim alanındaki yenilikçi adımlarını sürdürme kararlılığında olan Genel Müdürlüğümüz, proje kapsamında yer alan okulların gelişimini yakından takip ederek, hızlı ve etkili çözümler üretmeye devam etmektedir. Bu süreçte, okullarımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler Yenimahalle/ANKARA - Telefon Rehberi için tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.